Bazi ortaçag gökbilimcileri, evrenin, gezegenlere ve yildizlara hareket veren iç içe geçmis cisimlerden olustugunu düsünürlerdi. Bu göksel tasiyicilar, seffaf ve üç boyutta da es yüzey alanlarina sahip, mükemmel cisimlerdi. Astrolojik ve astronomik çikarimlar da bu gök cisimlerine göre yapilirdi. Bu sekillerdeki cisimler günümüzde zar (onluk disinda) olarak kullaniliyor. Her gezegen için ayri bir zar sekli ve en distaki "primum mobile" denen yildiz yüzeyi için de en mükemmel sekil olan küre alinirsa bir evren modeli olusturulmus olur. Bu teorilerin parlak isiginda, dogru zarlarin atilmasi sonucu elde ettigim sayilarla gök haritalarini karsilastirdim ve iste sonuç:

Rol Oyuncusunun Mayis Ayi Astrolojik Zar Fali

Koç: Bu ay keyifli ve enerjik olacaksiniz, düsünmek yerine kavga etmeyi tercih edeceksiniz. Özellikle yirmilik zarda yüksek atacaksiniz. Firsatlari degerlendirmeye hazir olun; cesur olursaniz levil atlayabilirsiniz.

Boga: Duygulariniz yogunlasacak. Nymphler, elfler gibi güzel yaratiklardan uzak durun. Mümkünse dwarflarla dolasin. Kötüyseniz orklar da olur. Ask iksirleri ve büyülerinden sakinin, seyvi tutturmaniz olasi degil.

Ikizler: Bu ay iyi hissedeceksiniz. Içinizden iyilik yapmak gelecek. Kötü karakterler için iyilige geçmek için iyi bir zaman, iyiler ise kötülüge karsi sefere çikabilirler.

Yengeç: Rahatlayacaksiniz. Sonunda seyvi tutturup kafanizi karistiran seylerden uzaklasacaksiniz. Size o büyüyü yapanin kim oldugunu ögrenmeye çalisin. Kasaba halkina güvenmeyin.

Aslan: Duygusal bir gerilim hissedebilirsiniz. Kafanizdaki soket kaçak yapiyor olabilir, teknisyene daha sik görünmelisiniz. Uyarici ilaçlardan uzak durun, bu ay bagimlilik seyvlerinin hepsinde düsük atacaksiniz.

Basak: Kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Giydiginiz eldivenler büyülü olabilir, bir baktirmakta yarar var. Kariyerinizde bir atilimin zamani geldi, grubunuzun lideri degilseniz liderlige oynamak için iyi bir zaman.

Terazi: Tartismaci bir tavir içine girebilirsiniz, ama bir yarari olmaz. Bunu blad baund edilmeden önce düsünseydiniz. Eldiriniz hakkinda planlar kurmadan önce hatirlayin: düsük jenerasyon-güçlü vampir, yüksek jenerasyon-zayif vampir.

Akrep: Heyecanli olabilirsiniz, kendinize hakim olmaya çalisin. Her gördügünüz adami taramayin, cephaneniz bitebilir. Hirsli ve israrli olun, istediginiz eksperiyinsi alincaya kadar oyun efendisine baski yapin.

Yay: Kötü bir haber alacaksiniz. Eger bu haber yasli bir arkeoloji profesörü olan eski bir tanidiginizdan geliyorsa asla evden ayrilmayin. Iyiliginiz için kozmik dehsetlerden ve adinda çok fazla sessiz harf olan yaratiklardan uzak durun.

Oglak: Sevdiklerinizle araniz bozulabilir. Büyü kitabini okudunuz diye size sinirlense de unutmayin ki sizi çok seviyor. Tartismada kendinize hakim olun, geçen seferki gibi kapali yerlerde fayirbol atmayin.

Kova: Bu ay dalgin olacaksiniz. Içinde birçok vampir klani olan oyunlari oynamayin, klanlari birbirine karistirip herkese rezil olabilirsiniz. Basariya ulasmak için makastan sasmayin.

Balik: Üstlerinizle problem yasayabilirsiniz. Geçen oyunda "süpheli görünüyor" diye vurdugunuz kisi oyun efendisinin favori karakteriydi. Intikaminin alinmayacagini saniyorsaniz, oyun efendisi zihniyetini anlamamissiniz demektir.

Mysteriis Fortius

previous: Siberpunk ve Teatral Oyunlar next: writings
This entire document and all contents is Copyright © 2001, by Gizem Forta.